ПРАВИЛА ПЕРЕБУВАННЯ ТА ПОВЕДІНКИ
НА ОЗЕРІ «КОРОЛЕК»
В И Т Я Г
з правил любительської та спортивної рибної ловлі

Згідно Закону України “Про тваринний світ”, Закону України “Про благоустрій населених пунктів”, Порядку здійснення люби­тельського і спортивного рибальства, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 липня 1998 р. N 1126, Пра­вил любительського і спортивного рибальства, що затверджені Наказом Державного комітету рибного господарства України 15.02.99 N 19, Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 28 квітня 1999 р. за N 269/3562 Про затвердження Правил люби­тельського і спортивного рибальства та Інструкції про порядок обчислення та внесення платежів за спеціальне використання водних живих ресурсів при здійсненні любительського і спортивного рибальства, і регламентують норми лову (добування), заборонені місця, умови проведення спортивних змагань з рибальства і підводного полювання, дозволені та заборонені зна­ряддя і способи лову та інше», Правил благоустрою м. Києва затверджених рішенням Київської міської ради від 25 грудня 2008 р. N 1051/1051, ГОСТУ 17.1.5.02-80 «Гигиенические требования к зонам рекреации водных обьектов» та Розпорядження КМДА від 26.05.2011 р. №839 № «Про підготовку зон відпочинку біля води міста Києва до літнього оздоровчого сезону 2011 року та заходи щодо попередження нещасних випадків на водних об’єкта».

1. ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ

1.1 Рибна ловля та відпочинок на озері «КОРОЛЕК» здійснюється тільки після внесення оплати згідно прейскуранту. Транспортний засіб (при наявності) розміщується власником в спеціально відведеному місці.
Оплата наданих послуг, відпочиваючими та рибалками, є підтвердженням того, що вони ознайомлені та згодні з правилами перебування і поведінки на території озера, та з відповідальністю за порушення наданих правил відпочинку і риболовлі на озері «КОРОЛЕК».

1.2. Вилов риби та відпочинок на території озера «КОРОЛЕК» відбувається, в залежності від пори року на протязі світового дня, але не більше ніж в період з 05.00 до 22.00 кожного дня. (Умови можуть змінюватися за розсудом адміністрації).

1.3. Аматорський вилов риби мае здійснюватися не більше як 3-ма засобами на одну особу, а саме: поплавковими вудками (не більше 2-х гачків на кожній) та фідерами (не більше 2-х гачків на кожному). Ви­лов іншими засобами забороняється.

1.4. Ловля хижака на живця заборонена.

1.5. Обмеження вилову риби на одну особу встановлюється згідно прейскуранту. Надлишковий вилов має бути одразу випущений до озера або сплачений згідно прейскуранту.

1.6. Місце після вилову повинно залишатися прибраним і чистим. Сміття складається в спеціально встановленні ємкості.


2. ОБОВ`ЯЗКИ ТА ЗАБОВ`ЯЗАННЯ ВІДВІДУВАЧІВ:

2.1. Зберігати відривну частину товарного чеку протягом всього часу перебування на озері.

2.2. Дотримуватися правил перебування і встановленого, на відвідуваній водоймі (ділянці), режиму спортивної чи аматорської рибної ловлі та відпочинку.

2.3. Не допускати пошкодження і знищення зелених насаджень на берегах водойми, та навмисне забруднення.

2.4. Не допускати псування й ушкодження покажчиків, щитів й інших знаків, установлених на водоймі та на березі.

2.5. Підтримувати належний санітарний стан водойми і прилеглої території, не допускати засмічення і забруднення водойми та її навколишнього середовища.

2.6. Дбайливо ставитися до майна, наданого для комфортного відпочинку, та не допускати псування та пошкодження наданого майна.

2.7. Зберігати тишу, та з повагою ставитись до інших відвідувачів, підтримувати на водоймі громадський порядок.


3. ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ НА ПРИЛЕГЛІЙ ТЕРИТОРІЇ ОЗЕРА:

3.1. Неповага в різноманітних проявах до оточуючих, інших відпочиваючих та обслуговуючого персоналу.

3.2. Купатися в водоймі та засмічувати її.

3.3. Використання наркотичних і заборонених засобів для будь яких призначень.

3.4. Неконтрольоване вживання спиртних напоїв та перебування на території озера «КОРОЛЕК» в неадекватному та ганебному стані.

3.5. Використання на прилеглої території озера: вогнепальної, пневматичної та холодної зброї, вибухових і отруйних речовин, електроструму, а також промислових та інших небезпечних знарядь для розваг та вилову риби.

3.6. Розведення на прилеглій території багаття в не пристосованих для цього місцях і без використання мангалу.

3.7. Застосування без дозволу нових снастей і способів та засобів риболовлі.

3.8. Вилов риби руками, сітками, екранами, павуками, петлями, способами загат, заколів, перегородок, знаряддями лову що колють (острогою), травмують (остями), «макушатниками», «супутниками», застосування вогнепальної та пневматичної зброї, вибухових та отруйних речовин, електроструму, а також всіма іншими забороненими знаряддями що приводять до травмованості риби.

3.9. Утримання виловленої риби в знаряддях, що можуть пошкодити або привести до загибелі риби (кукани, металеві садки, пакети та інше).

3.10. Користування моторними чи надувними човнами і катерами.

3.11. Миття транспортних засобів на території озера та у прибережній зоні й у водоймі.

3.12. Підводне полювання на рибу.

3.13. Використання аквалангів та інших автономних дихальних приладів.

3.14. Пересування автотранспортних засобів по прилеглій до озера території та під’їзд безпосередньо до озера.

За порушення правил поведінки, перебування, рибальства та відпочинку, порушники і винні особи, та прибуваючі з ними, позбавляються права знаходитись на території водойми без повернення коштів за відпочинок, та можуть бути притягнутими до відповідальності в порядку вста­новленому законодавством.


В СВОЮ ЧЕРГУ АДМІНІСТРАЦІЯ ЗАЛИШАЄ ЗА СОБОЮ ПРАВО: 

  • стягнути штраф з порушників, дії яких призвели до знищення чи загибелі рибної особини вагою більше ніж 3 кг, в сумі за 1 кг — яка дорівнює 10 кратному розміру від доплати за кожен 1 кг перелову.
  • відшкодувати з порушників кошти за недбале ставлення, чи навмисне псування водойми та навколишнього середовища;
  • відшкодувати з порушників кошти за пошкоджене ними майно;
  • відмовити порушникам в наступному і подальшому перебуванні, відпочинку чи риболовстві на території озера «КОРОЛЕК» без пояснення будь — яких причин.

Адміністрація озера «КОРОЛЕК»